Kudy-kam? Kudy-kam?

Hlavní obsah

Co dělají v Kudy-kam?

Navigace:

Hlavní obsah

Co to je Kudy-kam?

Co to jsou za lidi? Co dělají? Proč to dělají?
To všechno jsou správné otázky :-). Pokusíme se na ně co nejlépe odpovědět v tomto článku, ale pravděpodobně na spoustu otázek dostanete odpověď, když si prohlédnete obsah celého našeho webu.

O co nám jde?
Řečeno slovy stanov, jsou naše cíle následující:

1. pomáhat v obnově a rozvoji morálního, spořádaného, smysluplného života,

2. vést lidi k poznání a uplatňování křesťanských principů a hodnot,

3. všestranně připravovat pracovníky pro různé oblasti služeb.

Kdo vlastně jsme?
V rámci občanského sdružení Kudy-kam nás spojuje společná touha, aby se lidé lépe orientovali v životě a věděli „kudy-kam“.
V současné době je nás kolem 60ti a spojuje nás křesťanská láska, etika na biblických základech a taky chuť dělat něco užitečného.

 

Křesťané?
Díky mediálnímu vlivu většina lidí v ČR vnímá křesťany buď jako „katolíky“ (nepůsobí zrovna dynamicky) nebo na opačné straně „sekty“ (berou lidem majetek apod.). Mezi těmito dvěma stranami je ovšem další velký křesťanský prostor, který lze nazvat „evangelikální“. To jsou skupiny křesťanů, kteří nejsou jednotně organizovaní, ale v zásadě navazují na naši českou evangelickou tradici zbožnosti, jakou prosazovali např. Jan Ámos Komenský nebo Jan Hus. Když tedy mluvíme o křesťanech v našem sdružení, pak patří k tomuto proudu. Nejsme Svědkové Jehovovi.


Proč to děláme?
Jo jo – motivy jsou důležité… Hlavním našim motivem je, že nám samotným bylo někdy pomoženo. A když má člověk osobní zážitek, tak to obvykle vede k nějaké aktivitě. Chceme pomáhat lidem, kteří to potřebují, a kteří pomoct chtějí.


Přílohy

pdfProspekt Kudy-kam [pdf, 884 kB]